Isotec® TBX izolasyonlu konteyner

Ürünlerin sabit sıcaklıkta taşınmasını istiyor ve sevkiyat esnasında güvenli soğuk zincir uygulamasının vazgeçilmez olduğunu mu düşünüyorsunuz? GEBHARDT markalı Isotec® TBX izolasyonlu konteyner ile sizlere taze tutma sözü veriyoruz!

GEBHARDT markalı Isotec® TBX izolasyonlu konteyner

Ürünün yüksek kaliteli ve uzun ömürlü olması için GEBHARDT firmasına ait Isotec® TBX izolasyonlu konteyner ile lojistik alanında ısı kontrollü taşımayı seçmiş olursunuz. Üstün kalitede üretilmiş yük taşıyıcılar sayesinde ısıya karşı hassas, bozulabilen ürünlerin soğuk zincirde taşınması kolaylaşır.

Gebhardt’ın “made in Germany” etiketli izotermik konteyneri, güvenli soğuk zincir uygulamasının yanı sıra taze ve derin dondurulmuş ürünlerinizin hem güvenli hem de stabil şekilde taşınmasını sağlar. Farklı sıcaklık aralıklarına sahip gıdaların tek bir kamyon kullanarak teslim edilmesi için pahalı olan soğuk taşıyıcılar veya soğuk taşımacılık şirketleri yerine, geleneksel kamyonların kullanıldığı GEBHARDT markalı izolasyonlu konteynerinden faydalanın.

Lojistik çözümler bakımından piyasada lider konumundaki GEBHARDT ile yük taşıyıcı uzmanları ve etkili lojistik süreçleri sizinle birlikte olur. Ürünlerimizin kalitesine güvenebilirsiniz!

Çalışma videosu TBX Görüşme ayarlayın

Tek bakışta avantajlarınız

 • 24 saate kadar emniyetli soğuk zincir uygulaması
 • Maliyet tasarrufu
 • Taze ve derin dondurulmuş ürünler için emniyetli ve stabil taşıma
 • Tek kamyonda kombine ürün taşımacılığı
 • Çok hafif konteyner
 • Ergonomik kullanım
 • Kolay temizlik
 • Onarımı kolay
 • Gıda taşımacılığı için ATP ve HACCP sertifikalı
sicherung-kuehlkette-thermobehaelter.jpg

Depodan satış noktasına kadar emniyetli soğuk zincir uygulaması sağlıyoruz

İzolasyonlu konteynerimiz sayesinde ısı kontrollü bir taşıma sağlayan Isotec® TBX ile bozulabilen gıdalarınızın soğuk zincirde kesinti olmaksızın taşınmasını sağlıyoruz. Bu sistemin nasıl çalıştığını merak ediyorsanız gelin açıklayalım. Ötektik plaka veya kuru buz kullanımına ek olarak izolasyonlu dış duvarlar sayesinde soğutma sistemindeki soğuk hava yük taşıyıcının içerisinde depolanabilir. Ürünleriniz, 24 saate varan zaman aralığı boyunca, soğuk zincirde kesinti olmaksızın izolasyonlu konteynerlerimizde optimal sıcaklıkta taşınabilir. Tüm taşıma işlemi süresince gıdalarınızın veya tıbbi ürünlerinizin tazeliği korunmuş olur.

 • 24 saate kadar emniyetli soğuk zincir uygulaması
 • Taze ve derin dondurulmuş ürünler için emniyetli ve stabil taşıma

Isotec® TBX hakkında bilgi alın

Konteyner oldukça sağlamdır, kullanım ömrü uzundur

Hasarların önüne geçmek için konteynerlerimizde genellikle tampon ve çamurluk kullanıyoruz. Galvanizli sactan yapılan bu tampon ve çamurluklar, taşıma işlemlerinde hasarların önlenmesini sağlayıp sabit siperlik görevi yapar. Bu koruma önlemi kapsamında konteynerimizin uzun kullanım ömrü diğerleri arasında öne çıkar. Bu önlem, konteynerin izolasyonlu dış yüzeyinin yırtılmalara veya sıyrılmalara karşı en iyi şekilde korunmasını sağlar. İzolasyonlu konteynerler, lojistik işlemlerde her gün kullanılmakta olup lojistik işlemlerinizin etkinliğini arttırabilir.

 • Son derece sağlam konteyner
 • Gelecek yıllarda lojistik işlemlerinizin etkinliğini arttırır

Isotec® TBX hakkında bilgi alın

ergonomischegriffe.png

Güvenli işletim, emniyetli ve ergonomik kullanım

İzolasyonlu konteynerin ergonomik iç ve dış kolları, Isotec® TBX’in yeni model serisi için daha da geliştirilmiş olup lojistik süreçlerde kullanımı kolaylaştırılmıştır. Girintili tutamaklar her taraftan kolayca kavranabildiğinden dolayı plastikten yapılmış yeni tutamak plakası kullanım kolaylığı imkanı tanır. Tam yüklü bir kamyon hızlı ve emniyetli şekilde doldurulup boşaltılabilir. İzolasyonlu konteyneri, parmaklarda veya ellerde herhangi bir yaralanma tehlikesi olmaksızın her taraftan sorunsuz şekilde kavrayabilirsiniz. İç kısmında bulunan tutamak sayesinde dar yerlerde, emniyetli ve sorunsuz şekilde manevra yapılır. Yenilikçi tutamaklarımız ile basitleştirilmiş kullanım sayesinde lojistik işlemleriniz en iyi duruma getirilir!

 • Ergonomik kullanım
 • Hızlı ve emniyetli lojistik süreçleri

Isotec® TBX hakkında bilgi alın

wheel.jpg

Dar sokaklar, yollar veya depolarda manevra kolaylığı

Yuvarlanabilir izolasyonlu konteynerimiz Isotec® TBX, çok kullanışlı poliamid tekerlere sahip olduğundan dolayı küçük dükkanlara teslimata oldukça uygundur. İsteğe bağlı olarak 108 mm veya 125 mm çapında tekerlere sahip izotermik konteyner siparişi verebilirsiniz. Yuvarlanabilir izolasyonlu konteyner, özel talepler için manevra kabiliyeti ve esnekliğiyle öne çıkmaktadır. Diğer tüm izolasyonlu konteynerler gibi bu tekerli konteyner de derin dondurmaya uygun olup ötektik soğutmayla veya kuru buzla birlikte kullanılabilir. Şehir merkezindeki küçük dükkanlara teslimat yapıyor ve taşıma esnasında son birkaç kilometreyi yürümek zorunda mı kalıyorsunuz? Yuvarlanabilir, döner ve sabit tekerlere sahip çok kullanışlı GEBHARDT izolasyonlu konteyner ile bu sorun ortadan kalkar! Birçok müşterimiz için, örneğin kaldırım taşlarının bulunduğu şehir merkezine teslimat yaparken az sesli tekerlerin kullanımı önemli bir yer tutar. Aynı şekilde sizin için farklı zemin özelliklerine sahip oldukça sessiz tekerler sunuyoruz.

 • Döner ve sabit tekerler sayesinde kolay manevra kabiliyeti
 • Oldukça stabil, poliamid tekerler

Isotec® TBX hakkında bilgi alın

gewichtsersparnis.jpg

Gebhardt marka izolasyonlu konteyner kendi türünün en hafif örneği olup kullanımı büyük ölçüde kolaylaştırır

İzolasyonlu konteynerimize monte edilen alüminyum profil, korozyondan kaynaklı hasarları önleyip konteynerin görünümünü iyileştirir ve hafif oluşuyla kullanımı kolaylaştırır. GEBHARDT, olası bir su girişini önlemek için alüminyum ve yüksek yoğunluklu polietilenden (HDPE, High Density polyethylen) yapılmış dış yüzeyi arasındaki geçişi oldukça yumuşak hale getirmiştir. Böylelikle konteynere su girişi önlenip daha zor hale gelmesi sağlanır. Test ve teknoloji merkezimizde yapılan testler, metalle alüminyumun stabilite ve sağlamlık bakımından denk olarak kabul edildiğini kanıtlamıştır.

Ancak alüminyum profilin monte edilmesi, hafif metal kullanımı sayesinde büyük bir ağırlık tasarrufuna ulaşılabilme avantajı sağlamaktadır. Lojistik süreçleriniz için de avantaj sağlayacak şekilde GEBHARDT markalı düşük ağırlıklı, izolasyonlu konteyneri kullanın.

 • Oldukça hafif konteyner
 • Alüminyum profil montajı sayesinde ağırlık optimizasyonu

Isotec® TBX hakkında bilgi alın

Isotec TBX - Bir izolasyonlu konteyner, iki çeşit, sonsuz seçenek

İzolasyonlu konteyner model serisinde, lojistik süreçlerinizi ve lojistik işlemlerinizi en iyi şekilde destekleyecek farklı Isotec® TBX seçenekleri vardır. Size ve lojistik işlemlerinize uygun izolasyonlu konteyneri bulmak için farklı boyutlarda ve çeşitlerde izolasyonlu konteynerler mevcuttur.

Teker üzerinde

Dar sokaklardaki küçük dükkanlara teslimat yapıyor ve ürünlerinizin son ana kadar taze kalması mı gerekiyor? Sorun değil. Yuvarlanabilir izolasyonlu konteynerimiz sayesinde boşaltmaya kadar son metrelerin üstesinden gelebilirsiniz. Döner ve sabit tekerlerimiz, dar alanda kullanım imkanı tanıyıp dar sokaklarda, yollarda ve geçişlerde boşaltmaya kadar son metrelerde maksimum esneklik sağlar.

 • Kolay kullanım
 • Kolay manevra kabiliyeti
Güvenli bir soğuk zincir ile gıda lojistiği ve gıda taşımacılığı için paletler üzerinde termal kaplar

Palet üzerinde

Büyük dükkanlara teslimat yapıyor ve lojistik süreçlerinizde taşıma teknolojisi mi kullanıyorsunuz? O halde palet tabanlı, izolasyonlu konteyner Isotec® TBX tam size göre! Taşıma teknolojisi kullanımı için özel olarak optimize edilmiş GEBHARDT marka izolasyonlu konteyner; forkliftler, elektrikli transpaletler veya palet taşıyıcılar tarafından her taraftan kolayca taşınabilir olmasıyla taşıma teknolojisinden faydalanan büyük lojistik firmalar tarafından kullanıma oldukça uygundur.

 • Galvanize çelikten yapılmış paletli
 • Taşıma teknolojisiyle kullanım için ideal

Teker üzerinde (Ø125mm)

TBX Hacim Taşıma kapasitesi Dış ölçü (GxDxY) iç ölçü (GxDxY)
410 410 litre 500 kg 580 x 803 x 1.806 mm 431 x 625 x 1.425 mm
600 600 litre 500 kg 757 x 818 x 1.773 mm 609 x 659 x 1.416 mm
725 725 litre 500 kg 757 x 948 x 1.773 mm 604 x 809 x 1.407 mm
795 795 litre 500 kg 757 x 948 x 1.936,5 mm 604 x 811 x 1.570 mm

Palet üzerinde

TBX Hacim Taşıma kapasitesi Dış ölçü (GxDxY) İç ölçü (GxDxY)
900 900 litre 700 kg 797 x 1.198 x 1.788 mm 611 x 1.025 x 1.444 mm
1000 1000 litre 700 kg 797 x 1.198 x 1888 mm 611 x 1.025 x 1544 mm
1070 1070 litre 700 kg 797 x 1.198 x 1988 mm 611 x 1.025 x 1.644 mm
1170 1170 litre 700 kg 797 x 1.198 x 2138 mm 611 x 1.025 x 1.794 mm
eutektische-platte-gebhardt.jpg

Uygun maliyetli ve güvenilir soğutma türü olarak ötektik plakalar

İzolasyonlu konteynerimizin kuru buzlu soğutma yerine yeniden kullanılabilir ötektik plakalarla birlikte kullanımı sayesinde maliyet tasarrufu yapabilirsiniz. Her taşımadan sonra ötektik plakalar yeniden soğutulabildiği için değiştirilmesi veya atılması gerekmez. Ötektik soğutma kullanılarak güvenli soğuk zincir uygulamasında olası taşıma süresini 24 saate kadar uzatabilirsiniz. Ötektik plaka üreticisi GEBHARDT, gıdaların saklanmasına uygun soğutma amacıyla dolgu maddesi olarak tuzlu su kullanmaktadır. İzolasyonlu konteynerlerle hangi ürünü taşımak istediğinize bağlı olarak farklı sıcaklık aralıklarına sahip çeşitli ötektik plakalar arasında seçim yapabilirsiniz. Farklı erime noktalarına ve boyutlara sahip ötektik plakalar mevcuttur.

 • Soğuk zincir uygulamasında emniyet
 • Ürün yelpazemizde, derin dondurulmuş ürünler, et mamulleri, unlu maddeler, balık, farmasötik ürünler veya örneğin sebze veya meyve gibi nötr oda sıcaklığında taze ürünler olmak üzere her türlü taşıma amacına uygun ötektik plaka bulabilirsiniz.

Isotec® TBX - en farklı uygulamalar için izolasyonlu konteyner

GEBHARDT izolasyonlu konteyner en farklı alanlarda kullanıma uygun olup genellikle bozulabilir veya ısıya karşı hassas ürünlerin taşındığı yerlerde kullanılabilir.

Taze ürünler ve derin dondurulmuş ürünler

GEBHARDT izolasyonlu konteyner, gıda perakendeciliğinde taze ve derin dondurulmuş ürünlerin taşınmasına uygundur

Kamyonda güvenli bir soğuk zincir ile aşıların ve ilaçların taşınması için paketleme

Farmasötik ürünler

GEBHARDT izolasyonlu konteyner, ısıya karşı hassas ilaçlar ve aşılar gibi farmasötik ürünlerin taşınmasına uygundur

Toptancılar için et, balık, deniz ürünleri ve unlu mamulleri güvenli bir soğuk zincirle taşıyın

Kasaplar, fırınlar, balık halleri ve yemek hizmetleri

GEBHARDT izolasyonlu konteyner toptan satışa uygundur

Yiyecekleri taşırken kuru buz yerine termal kap kullanarak paradan tasarruf edin

Kuru buz taşımacılığı

GEBHARDT izolasyonlu konteyner kuru buz taşımacılığına uygundur

Isotec® TBX - Endüstrinizdeki piyasa liderleri için izolasyonlu konteyner

Yük taşıyıcıların üretiminde 190 yıllık hizmet geçmişimiz sayesinde yanımızda güçlü iş ortakları ve seçkin müşterilerin olmasından gurur duyuyoruz.

Herr Koch SAL Germany GmbH

Bir aile şirketi olan SAL GmbH olarak, termal konteynerlerin onarımında uzman ve sertifikalıyız. Bir hizmet sağlayıcı olarak uzun yıllardır GEBHARDT Logistic Solutions GmbH ile el ele çalışıyoruz. GEBHARDT'ın yeni nesil Isotec® TBX termal konteynerleri, onarım kolaylığı ile etkileyicidir. Uzun yıllara dayanan deneyime dayanarak, GEBHARDT'ın yenilikçi tasarımı sayesinde birçok endüstride lojistik süreçleri destekleyebilen bir termal konteyner olan Isotec® TBX'i geliştirdiğini söyleyebiliriz.

Hepsi ile * işaretli alanlar zorunludur.

Veri koruması*
Lütfen 2 ile 4 sayılarının toplamını hesaplayın.

İletişim - GEBHARDT Logistic Solutions kontak kişisi

GEBHARDT izolasyonlu konteyner hakkında soru sormak veya bilgi almak mı istiyorsunuz? O halde bizimle iletişime geçin!

Ekibimiz sizin için orada

Marion Feldbauer Senior Managerin Customer Service
Nico Hoffmann Head of Sales

Isotec TBX izolasyonlu konteyner aksesuarı

İsteğe bağlı olarak GEBHARDT izolasyonlu konteyner farklı aksesuarlarla ve farklı donanım seçenekleriyle birlikte temin edilebilmektedir.

Şunlar da ilginizi çekebilir

Bu ürünler de özellikle ilginizi çekebilir!

Isotec® TBX - Sertifikalı konteyner

GEBHARDT markalı izolasyonlu konteyner Isotec® TBX, lojistik süreçlerinizi en iyi şekilde desteklemek için düzenli aralıklarda denetlenmektedir ve sertifikalıdır.

ISO 9001:2015

İşbu sertifikayla; GEBHARDT Logistik Solutions’ın, söz konusu standarda uygun olarak bir kalite yönetim sistemi uygulayıp muhafaza ettiği onaylanmıştır. Sertifikalı alanlar, endüstri ve ticaret alanında mal ve ürünlerin taşınması ve depolanması için uzmanlık alanlarına özel çözümler geliştirme, üretme ve satıştır.

 • Sertifikanın geçerlilik tarihi: 2026
 • Taşıma ve saklama sistemlerinin sertifikalı üretimi
Güvenli bir soğuk zincirle gıda taşımacılığı için bir paketleme çözümü olarak ATP ve HACCP sertifikalı soğutmalı kap
ATP ve HACCP

Üretim süreçleri ve izolasyonlu konteynerlerimiz, ATP ve HACCP gerekliliklerine göre harici bir denetleme kurulu tarafından düzenli aralıklarla sertifikalandırılmaktadır. İşbu sertifikalarla, GEBHARDT marka izolasyonlu konteyner kullanılarak paketli ve paketsiz gıdaların taşınabileceği onaylanmıştır.

 • ATP sertifikalı
 • HACCP sertifikalı

SSS - GEBHARDT izolasyonlu konteynere ilişkin sıkça sorulan sorular

Neden GEBHARDT izolasyonlu konteyner?

Yenilikçi ve iyi tasarlanmış izolasyonlu konteynerimiz türünün en hafif örneği olup kullanım esnasında ağırlığının oldukça hafif oluşu ve tüm tutamakların ergonomik yapısıyla ön plana çıkmaktadır. Ekonomik ve ekolojik olarak yeniden kullanılabilir konteynerlerimiz, gelecek yıllarda da etkili kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Isotec TBX hangi sıcaklık aralıkları ve ürünler için uygundur?

Konteynerlerimiz (neredeyse) tüm sıcaklık aralıklarına karşı dayanıklıdır. Örneğin sebze veya meyve gibi taze ürünlerin ve derin dondurulmuş ürünlerin taşınmasını sağlayabilir. İzolasyonlu konteynerimiz, taze ve dondurulmuş ürünlerin yanı sıra kasaplarda, fırınlarda, balık hallerinde, yemek hizmetlerinde kullanıma ve kuru buzun taşınmasına uygundur. Soğuk taşımanın gerekli olduğu tıbbi ürünler de Isotec® TBX ile sorunsuz şekilde taşınabilmektedir. GEBHARDT izolasyonlu konteynerlerimiz kalitesi ve kullanım kolaylığıyla öne çıktığından dolayı kullanım alanları çeşitlilik göstermektedir.

Hangi boyutlardaki kutular taşınabilir?

Standart euro norm konteynerler (ör. E1, E2, E3) sorunsuz şekilde tüm TBX boyutu çeşitlerinde olabilir. Müşterilerimiz için kullanımı daha da kolaylaştırmak ve taşıma işlemlerinizin etkinliğini arttırmak için yeni konteyner türleriyle teknelerin boyutu yeniden optimize edilmiştir. Konteynerin iç boyutu, mevcut kutu boyutlarına uygun olup ürünlerinizin güvenli ve etkili taşınmasına imkan tanır.

İzolasyonlu konteyner için hangi renkler mevcuttur? Firma logomu tasarıma entegre edebilir miyim?

İzolasyonlu konteynerimiz standart olarak mavi renkte üretilmiştir. Elbette, özel renk taleplerinizi karşılayarak konteynerin dış yüzeyini firma renginize uygun hale getirebiliriz. Logonuzu izolasyonlu konteynerlere mi basmak istiyorsunuz? Sorun değil! Konteynerinizi Corporate Identity (kurumsal kimlik) özelliğinize uygun şekilde üretiyoruz.

İzolasyonlu konteynerin iç donanımı için hangi farklı tekne veya çeşitleri mevcuttur?

GEBHARDT izolasyonlu konteynerlerimizle herhangi bir esneklik limiti söz konusu değildir. Ötektik soğutma özellikli bir Gebhardt izolasyonlu konteyneri seçtiyseniz ötektik plakaların alınması için kızakların kullanımı neredeyse kaçınılmazdır. Galvanize çelikten yapılmış stabil kızaklar, izotermik konteynerlerimizin üst tarafında bulunup en fazla 6 ötektik plakayı alabilir. Ötektik plakaların kullanımı için bir ara taban kararı vermeniz gerekiyorsa plaka, konteynerin üst tarafına itilip ötektik soğutmayla birlikte kullanılmak üzere ötektik plakaların alınmasına yaramaktadır. Bu kayar zemin türü ayrı bir saklama yüzeyi oluşturmaz, sadece ötektik plakaların alınmasına yarar. İzolasyonlu konteynerlerimizi ötektik plakalarla veya kuru buzla soğutabilirsiniz. Ötektik soğutma yerine lojistik süreçlerinizde kuru buzla soğutma kullanıyorsanız kuru buz için bu ara taban sizin için uygun olacaktır. Yük alımı için diğer bir kayar zemin, ek yükleme yüzeyi görevi yapabilir. Konteyner boyutuna bağlı olarak birçok yükleme yüzeyine sahip iç tekneler mevcuttur.

İzolasyonlu konteynerlerin onarımı ne kadar kolay?

İzolasyonlu konteynerlerimiz uzun süre boyunca kullanıldığından dolayı izolasyonlu konteynerimizin onarımının kolaylığı bizim için oldukça önemlidir. Müşterilerimize, konteyner alımından itibaren 24 aylık bir garanti süresi sunuyoruz. Buna karşın yapı şeklinin stabil olması nedeniyle ciddi hasar durumlarıyla nadiren karşılaşılmaktadır. Konteynerimizde ufak tefek problemlerle karşılaşırsanız onarım hizmetleri tarafından birkaç gün içerisinde incelemeye alınacaktır. Münferit kaynak ve vidalı bağlantılarda birçok eleman kolaylıkla değiştirilebilir. Bizim önceliğimiz, problemin hızlı ve müşteri odaklı çözülmesidir.

İzolasyonlu konteyner nasıl temizlenebilir?

Konteynerimizin temizliği oldukça kolaydır. Manuel olarak, yüksek basınçlı temizleyici veya otomatik yıkama tesisi yoluyla olmak üzere izotermik konteynerimiz, koruyucu yapışkanların kolaylıkla çıkarılmasına imkan tanımaktadır. Konteynerimize en uygun temizleyici, Calvatis markalı CF315’tir. Bu temizleyiciyle kalıntılar kolaylıkla çıkarılır, ancak aynı zamanda konteynerin teknesini aşındırmayıp birkaç temizlemeden sonra bile herhangi bir görsel değişiklik meydana gelmez. Konteynerin benzersiz yapısı sayesinde izolasyon katmanına su girişi önlenir.

Emniyetli soğuk zincir uygulamasıyla taşıma süresi ne kadardır? İzleme çözümü var mıdır?

Soğutma süresi birçok faktöre bağlı olup genel olarak belirtilemez. Ürünün yapısı, konteynerin dolum seviyesi ve ön soğutması, soğutma süresine bağlıdır. Verdiğiniz bilgilerden yola çıkarak size özel olarak sıcaklık profili hesaplaması yapabilir ve bu konuyu birlikte ele alabiliriz. Taşıma sırasında kapakların sıkça ve uzun süreyle açılması konteynerin sıcaklığını etkilemektedir. Akıllı bir izleme çözümü sunan 4smartlogistics firması, sizin için kapak açılma sayısını belirleme ve oluşan sıcaklık profilini belgeleme imkanı sunmaktadır. Lojistik süreçlerinizi analiz edip optimize etmenin ideal bir yolu, verilerin dijital ve eksiksiz şekilde toplanmasıdır.

İzolasyonlu konteyner nasıl ve ne kadar sürede önceden soğutulur?

İzolasyonlu konteynerimizin ne kadar süre boyunca önceden soğutulması gerektiği, taşımak istediğiniz ürünlere göre ayarlanmaktadır. Taze ürün alanında sıcaklık 0 °C ve 2 °C olup derin dondurma alanında -21 °C ve -25 °C arasındadır. Ürünleriniz için yüksek kalite standardını karşılamak için müşterilerimize 12-20 saatlik bir ön soğutma süresini öneriyoruz. GEBHARDT izolasyonlu konteyner ile ürünlerinizi 24 saate kadar emniyetli soğuk zincir uygulamasıyla taşıyabilirsiniz. Sizlere taze tutma sözü veriyoruz!

Ötektik plakaların kuru buza kıyasla faydaları nelerdir?

Ötektik plakalarımız size, kuru buzun yol açtığı yüksek masraflardan tasarruf etme imkanı tanımaktadır. Ötektik plakalar yeniden kullanılabilir olup uygun fiyata satın alınabilmektedir. Kuru buza kıyasla tasarruf potansiyeli sizi şaşırtacak! Ötektik plakalarımız, erime noktası ve boyut bakımından farklılık göstermekte olup soğuk zincir lojistik alanında çeşitli kullanım amaçlarına hizmet etmektedir.

Ötektik plakalar nasıl çalışıyor? Emniyetli soğuk zincir uygulamasıyla taşımada kaç adet ötektik plakanın kullanılması gerektiği nasıl anlaşılır?

Burada işlevi kısaca açıklanmıştır: Ötektik plakalar tarafınızca kullanılmak üzere derin dondurulmuş olmalıdır. Bu noktada soğutma kapasitesine, plakalar tamamen dondurulduktan sonra ulaşıldığına dikkat edilmelidir. Dondurma esnasında ötektik plaka soğuk hava enerjisi depolar. Soğuk hava, taşıma esnasında sürekli olarak beslenir ve böylece izolasyonlu konteynerin içerisindeki sıcaklık artışını yavaşlatır. Böylelikle ürünleriniz uzun süre boyunca taze kalır. Ürünlerinizi, sınır sıcaklığına ulaşılana kadar uzun süre boyunca emniyetli soğuk zincir uygulamasıyla taşıyabilirsiniz. GEBHARDT izolasyonlu konteynerler ile 24 saate kadar emniyetli bir soğuk zincir uygulamasının korunmasını garanti ediyoruz. Uygulama amacınıza ve ilgili taşıma süresine göre ötektik plakaların miktarını tam olarak tespit etmek için termo uzmanlarımız bireysel olarak termo analizleri gerçekleştirmektedir.

Ötektik plakalar ne kadar süreyle dondurulmalıdır?

Dondurma süresi, ötektik plakanın erime noktasına ve dondurma sıcaklığına bağlıdır. Sıcaklığa göre dondurma süresi 15 ve 21 saat arasında değişebilir. -21 °C’lik erime noktasına sahip olan ötektik plakanın -26 °C’lik sıcaklıkta dondurulabilmesi örneğin 19 saat sürecektir. Genellikle ötektik plakanın erime sıcaklığının altında, en az 5 °C’lik bir dondurma sıcaklığı seçmenizi öneriyoruz.

İzolasyonlu konteyner için hangi aksesuarlar mevcuttur?

İzolasyonlu konteynerlerimiz istenildiği zaman ek aksesuarlarla donatılabilir. Ötektik plakaların alınması amacıyla kızakların yanı sıra yük alımı, ötektik plakaların alımı veya kuru buzun soğutulması için münferit ara tabanlar da sunuyoruz. İsteğe bağlı olarak kayar oluklu bir tekneye sahip konteyner siparişi verebilir ve böylece ara tabanları kullanabilirsiniz. Ayrıca aksesuar olarak bir dosya cebi, ek bir çekme ve kaldırma kulpu veya iç sıcaklığı okumak için dış kısımda bir termometre siparişi verebilirsiniz.

Lojistik süreçler için izolasyonlu konteyner hangi sertifikalara sahiptir ve ATP veya HACCP gibi sertifikalar gıda taşımacılığı için ne ifade etmektedir?

Üretim süreçlerimiz ve izolasyonlu konteynerimiz, ATP ve HACCP kılavuzlarındaki gereklilikler uyarınca harici bir denetleme kurulu, partnerimiz DNVGL tarafından düzenli aralıklarla sertifikalandırılmaktadır. Böylelikle paketli ve paketsiz gıdalarınızın taşınması için izolasyonlu konteynerimizi emniyetli şekilde kullanabilmeniz sağlanır. GEBHARDT izolasyonlu konteynerlerimiz ile gıdalar emniyetli ve yüksek kalite standardına uygun şekilde taşınır.